יום רביעי, 12 בינואר 2011

כוסית יין וזהו... מבטיח.

LOCATION

לפני כמה ימים הוזמנתי להרמת כוסית בתל אביב. מקום רשמי עם כמות נכבדת של אנשים. מפה לבנה ועליה נישנושים, מאפה, יין אדום ושתיה קלה. ארוחה קלה לשיחה קלה. אווירה נעימה וערב נעים. ליד השולחן אין מקום. בנאדם אוהב לדבר בדברים רוחניים כשהוא קרוב (מידי) לגשמיות. בקצה השני מקומות ישיבה צמודים למחפסת המשקיפה על גן ירוק ועל האורות של העיר הגדולה. מקום חסוף לרוח הנעימה. מקום פנוי לחלוטין וריק מהמוזמנים שעידפו להתחבק עם האוכל . אגב מדהים לראות עד כמה אנשי רוח בורחים ממנו.

ZOOM IN

כל מיני טיפוסים מעניינים כמו ההוא שממהר ממקום למקום, מניף יד לשלום ומחייך לאנשים הלא מוכרים. שוב חוזר למקום המקורי. תיפוס אהוב שמראה לאנשים כמה הוא עסוק ,ולכן חשוב.

TRAVELLING

איש גבוהה במיוחד מדבר בקול שקט אל המעריצים שלו. באצבע טבעת ענקית וצבעונית. מרים את היד כמו אפיפיור שמצביעה עליה כדי לנשק אותה. המקבל את דבריו שותה כל מילה שלו עם חיוך כסהר בשמים. לך תידע אולי זה יעזור לקריירה שלי חושב המעריץ.

הכוכב של הערב מגיע באיחור (כי הוא מאוד עסוק!). אני הגעתי בול בזמן. למה יש שעון בנייד ! את השעון שקיבלתי בבר מצווה מזמן החזירה את נשמתה. אותו איש לוחץ פה ושם יד. עוצר שנייה עם עניים מופתעות כי אחד קרא לו בשמו והוא לא יכול להגיב כי בטח שכח את שמו. לא נעים.

עוד אחד שבעל כוחו שותף לאיזה שיחה אבל אוזניו נדבקות לשיחת השכנים כי שם זה חייב ליהות מעניין יותר כי יש שם משהוא מהטלוויזיה.

OVER THE SHOULDER

מצוייד בכמות נכבדת של נישנושים ובכוס יין אני יושב בסבבה רגל על רגל. ידידה מביאה לי בנאדם להיכרות כמו שמגישים ארוחה. פנים של משורר רומנתי מהמאה ה19 וחיוך על פניו. הוא מתחיל לספר לי על עיסוקיו ועליו. הוא מדבר על עיסוקיו כמו שהוא היה מדבר על בחירת ליבו. אוהב לשמוע, מחייך ולא יודע עם זה מהיין או מי דבריו, אני מתחיל להתגלגל מצחוק.

נסיעה חזרה. ממשיך את הנסיעה אל חברים שכבר התחילו את החפלה בלעדי :)

il ya de cela quelques temps je me trouvais a un coktail
punaise je m'apercois que j'ai la flemme de traduire tous ce que j'ai jete en hebreu
experience riche en emotions et en verres de vins
des gens de bonnes conditions s'y trouvaient
un long poireau muni d'une longue main. a cette main une bague eclatante d'impudeur qu'il levait a l'assistance pendue a ses levres, comme un pape approchant sa main pour le baiser
une autre mignonne de ridicule qui pour montrer combien elle etait occupee aller de ci de la distribuant genereusement saluts et sourires a de parfaits inconnus. et qui inlassablement recommencait son manege d'un bout a l'autre de l'espace
d'autres qui contre leur gre se retrouvaient bloquer au milieu d'une conversation avec un desir presque charnel de vouloir participer a la conversation voisine car plus importante.
bref... assis, les jambes croisees arme d'un verre de vin et d'une quantite impudique d'amuse gueule (au sens propre et figure) je me delectais
une amie me presenta une connaissance a elle. elle le fit comme un serveur au restaurant servirait une cote de boeuf.
a l'allure d'un poete romantique a la chateubriand
(le poete, pas la cote de boeuf!)
il commenca a me parler de lui. il le fit avec une telle elegance et un tel amour naif que je l'ecoutais en souriant. puis, je ne sais si c'est le vin ou ses paroles, je me separais de lui en riant.
je quittais l'endroit avec un sourire niais aux levres pour me rendre vers d'autres endroits, differents ;) mais agreablement celeste :)

4 תגובות:

 1. Dorit est assez reconnaissable :)
  Si tu n'aimes pas ce genre de reunion, pourquoi y aller ?

  השבמחק
 2. je n'ai jamais ecris que je n'aimais pas ce genre de manifestation.
  je l'aime comme je peux aimer certains moment de la vie. plus en tant que spectateur qu'acteur. cela nous permets de voir et de sourire.
  le "c'est moi" est vaste mais je le laisse ainsi sans chercher a savoir qui ecris sans vouloir le savoir. j'ai pris conge de certaines choses.

  השבמחק
 3. Alors desolee, j'ai du mal comprendre tes propos

  "c'est moi" etait tres reconnaissable ;)

  Je suis en congee aussi pour ces memes choses, pour la vie, cet ete il fera tres beau
  Bonne journee

  השבמחק
 4. pas de problemes
  il ne faut jamais etre desole
  bonnes vacances

  השבמחק